نصب حفاظ پنجره دو جداره

آیا حفاظ پنجره دوجداره نیاز ضروری است؟

حفاظ پنجره دوجداره یکی از ابزارهایی هستند که جهت امنیت و زیبایی ساختمان به کار می روند. حفاظ آهنی برای پنجره دوجداره درطرح های مختلف و متنوع قابل نصب می باشد.

در زندگی ها امروز، از انجایی که اغلب مردم بیشتر اوقات خود را جهت کار در بیرون از منزل به سر می برند وجود امنیت در ساختمان اهمیت ویژه ای دارد، بدیهی است که امنیت بیشتر باعث آرامش واطمینان خاطر بیشتر ما در زندگی می گردد.

باید قبل از نصب، ابعاد و اندازه کامل پنجره را اندازه گیری نمود و با طراحی حرفه ای ، حفاظ پنجره دوجداره را برروی پنجره پی وی سی نصب نمود.

معمولا حفاظ ها بوسیله یک سری ابزارک های بسیار کاربردی مانند پروفیل پنجره دوجداره  و قوطی ها بر روی پنجره و چارچوب، نصب می گردند.

همانطور که اشاره شده، وجود حفاظ ها جهت اطمینان از عدم ورود سارقین و حفظ امنیت پنجره دوجداره ضد سرقت در ساختمان بویژه برای پنجره های طبقه اول که دسترسی آسانتری دارند. بسیار مهم و الزامی است.

حفاظ های پنجره دوجداره معمولا از جنس اهن یا استیل ضد زنگ هستند و می توانند در اشکال مختلفی طراحی شوند.

انواع حفاظ پنجره دوجداره

از چه نوع حفاظی برای پنجره upvc استفاده کنیم؟

حفاظ پنجره های دوجداره همانطور که در بالا ذکر شد یا از جنس اهن و یا از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شوند.

بدیهی است از انجایی که ضخامت آهن نسبت به استیل بالاتر می باشد، مقاومت حفاظ اهنی نسبت به حفاظ استیلی بیشتر خواهد بود. بسته به نوع هندسه طراحی و هزینه، این حفاظ ها را می توان انتخاب و برروی درب و پنجره دوجداره  نصب نمود.

تفاوت حفاظ آهنی با حفاظ استیل در پنجره دوجداره

حفاظ‌ های آهنی، مقاومت بالایی دارند و قابل تولید در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف هستند. البته این حفاظ‌ ها در شرایط آب و هوایی مختلف، ممکن است رنگ و ظاهر خود را از دست بدهند و زنگ بزنند. به همین دلیل نیازمند مراقبت و توجه همیشگی هستند. در ویلاهای خارج از شهر که پنجره‌های بزرگی دارند، معمولا از این نوع حفاظ استفاده می‌کنند.

با توجه به قبمت پنجره دوجداره، که دائم در حال تغییر است، تفاوت حفاظ آهنی با استیل هم در قیمت میتواند باشد.
امروزه حفاظ پنجره دوجداره از جنس استیل، بیش از انواع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی برتر حفاظ‌های استیل، رنگ ثابت و غیرقابل تغییر آن‌ها است. این حفاظ‌ ها در مدت زمان طولانی، از رنگ و رو نمی‌روند و کیفیت خود را حفظ می‌کنند. حفاظ استیل همچنین مقاومت بالایی نسبت به تغییرات آب و هوایی دارد و به همین دلیل بهترین انتخاب برای مناطق مرطوب به حساب می‌آید.

تاثیر حفاظ در زیبای پنجره دوجداره

حفاظ پنجره های دوجداره در اشکال و طرح های مختلف ساخته می شوند.

بسته به نوع کاربری، این اشکال متفاوت بوده و زیبایی حافظ ها به شکل هندسه آن بستگی دارد.

در پنجره دوجداره آلومینیومی یکی از مدل های حفاظ ها، حفاظ اکاردئونی است که با قفل کتابی بسته می شوند.

این مدل حفاظ بیشتر برای درب و پنجره هایی که مساحت بالایی دارند، استفاده می شوند.

حفاظ ها رول شونده مانند حفاظ هایی هستند که جلوی درب مغازه ها یا پارکینگ ها نصب می شوند. این حفاظ ها بسیار شیک و زیبا بوده و دارای عملکردی بسیار کاربردی و اسان هستند.از دیگر انواع حفاظ ها می توان به حافظ ابرویی اشاره نمود.این نوع حافظ ها مانند ابرو تمام پنجره را نمی پوشاند و معمولا بر روی پنجره هایی نصب می شوند که پهنای آنها نسبت به ارتفاع انها بیشتر است.این حفاظ ها نسبت به سایر حافظ ها بسیار زیباترند.

حفاظ پنجره دوجداره یو پی وی سی

نصب انواع حفاظ برای پنجره upvc

پس از انتخاب مدل حفاظ پنجره دوجداره انتخاب شده و ساخت آن می بایست نسبت به نصب حفاظ اقدام نمود. بهتر است از کارشناسان و مشاوران این حوزه برای انتخاب نوع حفاظ، با توجه به نوع پنجره ها، موقعیت و جایگاه قرار گیری آنها کمک گرفت.

معمولا نصب حفاظ توسط نصابین متخصص صورت می گیرد. از آنجا که بهتر است، محفاظ‌ های پنجره پیش از خرید به تولیدکنندگان معتبر سفارش داده شود، تا کاملا مطابق با ابعاد محل مورد نظر مشتری باشد، آماده خریدن مدل‌های از پیش تولید شده آن‌ها منطقی نیست. پیشنهاد ما به شما برای خرید بهترین حفاظ درب و پنجره دو جداره این است، که پیش از هر اقدامی از دانش مشاورین این حوزه استفاده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)