درب و پنجره دوجداره upvc

درب و پنجره دوجداره upvc

قیمت درب و پنجره دوجداره upvc چگونه محاسبه میشود ؟

امروزه یکی از مهمترین دغدغه ها در خرید پنجره خانه، قیمت درب و پنجره دوجداره upvc می باشد. زمانی که مشتری از روند و شیوه ی دقیق قیمت گذاری آگاهی پنجره upvc کامل پیدا کند، این مسله باعث حس اعتماد و جلب رضایت مشتری می شود. در این مقاله به تعیین قیمت پنجره دو جداره UPVC اشاره می شود که با توجه به مطلب ذکر شده در خرید پنجره upvc این امر بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. چرا که عوامل مختلفی در قیمت گذاری این محصول تاثیر گذار می باشد.

قیمت پنجره دوجداره UPVC شیوه محاسبه آن

قیمت درب و پنجره دوجداره upvc به صورت میانگین را به راحتی میتوان محاسبه کرد ولی به صورت دقیق ملزم به داشتن ابعاد دقیق پنجره می باشد.

همین طور تعداد باز شو و فیکس و یا نوع باز شو که به صورت تک حالته و یا دو جهته و کشویی می باشد.

همچنین نوع شیشه مصرفی که شامل شیشه های چند جداره با ضخامت های مختلف هستند بستگی دارد.

ولی میانگین متر مربع را به راحتی میتوان محاسبه کرد :

به این صورت اگر یک پنجره به ابعاد استاندارد ( ۱۴۰*۱۴۰) داشته باشید قیمت ها به صورت زیر محاسبه می شود.

این پنجره ۲ متر مربع مساحت دارد و مجموع پروفیل مصرفی این پنجره و شیشه های آن و ۱ دست یراق الات مصرفی و هزینه های نصب  رقمی معادل 1/110/000 تومان می باشد .

پس اگر این مبلغ را بر متر مربع تقسیم کنید مقدار هر متر مربع مشخص می شود.

پس این  پنجره با ابعاد بالا برای هر متر مربع معادل ۵۶۰/۰۰۰ هزار تومان می باشد.

همین روش را در متراژ های بالاتر نیز میتوان در نظر گرفت، مثلا اگر در پروژه ای ۳۰ متر مربع پنجره داشته باشید به صورت میانگین 1/690/000 تومان هزینه تمام شده پروژه شما می شود.

البته این قیمت به صورت حدودی می باشد و عواملی هم باعث می شود که قیمت تغییر کند. .

اگر برند ها و نوع بازشو ها تغییر کند حدود قیمت نیز تغییر می کند پس میتوان گفت قیمت درب و پنجره دوجداره در حال حاظر بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع محاسبه می شود.

عوامل مختلفی در قیمت پنجره دو جداره وجود دارد هر کدام از این فاکتورها گزینه های مختلفی را برای انتخاب پیش روی شما قرار میدهد  که شما بسته به میزان بودجه خود می توانید فاکتور مورد نظر را برای خرید و نصب این پنجره بی نظیر انتخاب کنید برخی از فاکتورهای موثر در قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی به شرح زیر می باشد.

انتخاب درب و پنجره دوجداره upvc مناسب با توجه به کیفیت و قیمت

در انتخاب پنجره دو جداره باید به نوع مصرف و کاربرد آن در محیط مورد استفاده، عمر مفید مورد انتظار و میزان نیازی که برای ایزوله شدن محیط داخل ساختمان نسبت به صدا و هدر رفت انرژی دارد. همچنین بودجه ای که میتوانید هزینه کنید توجه شود تا بتوان انتخابی درست و بهینه داشت تا حد امکان برای جلوگیری از هزینه های آتی از خرید محصول بی کیفیت و غیر استاندارد خودداری کنید.

نحوه اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره دو جداره upvc

همانطور که گفته شد ابعاد پنجره یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت پنجره دو جداره می‌باشد، پس اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره مهم است.

اندازه‌گیری قاب در و پنجره دوجداره شاید در نگاه اول دشوار باشد، اما اگر به چند نکته دقت کنید، آنقدرها هم سخت نخواهد بود.

در ذیل نکاتی برای اندازه‌گیری صحیح ابعاد پنجره دوجداره upvc ذکر شده است:

 1.  ابتدا فریم عرضی پنجره را گچ تا گچ و سپس فریم پنجره در ارتفاع را نیز گچ تا گچ اندازه‌گیری کنید.
 2.  مشخص شود که نوع پروفیل مصرفی فریم، بازسازی است (اصطلاح فریم بازسازی زمانی به کار می‌رود که در یا پنجره قبلا از جنس آلومینیوم یا آهن یا … بوده‌اند و قصد بازسازی ساختمان را داریم) یا نوسازی (زمانی از اصطلاح نوسازی استفاده می‌کنیم که ساختمان در حال ساخت و نوساز باشد). فریم و پروفیل پنجره یو پی‌ وی‌ سی معمولا برای ساختمان‌‌های در حال احداث (پنجره‌های نوسازی) ارزانتر است.

نکته مهم: اندازه‌گیری باید براساس میلی‌متر باشد و اگر فردی ابعاد را با معیار مترمربع اعلام کند به ضرر مشتری کار کرده است.

 1. ارتفاع و عرض پنجره
 2. انواع پروفیل مصرفی
 3. هزینه حمل و نقل و نصب پنجره
 4. انواع مدل پنجره دوجداره یا انواع باز شو پنجره دوجداره
 5. نوع یراق پنجره یو پی وی سی
 6. شیشه دوجداره

انواع مدل پنجره دوجداره upvc

پنجره های دوجداره انواع مختلفی دارند که شامل :

 • پنجره دوجداره ثابت

 • پنجره دوجداره تک حالته

 • پنجره دوجداره دوحالته

 • پنجره دوجداره فولکس واگنی

 • پنجره دو جداره کلنگی

 • پنجره دو جداره آکاردئونی

 • درب و پنجره بالکنی و سرویسی

برای توضیحات کامل از هر کدام از انواع پنجره های دوجداره کلیک کنید .

پنجره های دوجداره ای که تا به الان علاقه ی زیادی از سمت مشتریان و کاربران نشان داده است پنجره دوجداره آلومینیومی و پنجره دوجداره ریلی می باشد.

برای دانستن دقیق قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و قیمت پنجره دوجداره ریلی میتوانید با واحد فروش پنسروین ارتباط برقرار کنید .

اجراي پروژه نصب درب و پنجره دوجداره upvc با گروه پنسر وين

اجراي پروژه نصب درب و پنجره دوجداره upvc با گروه پنسر وين