توری-پلیسه

توری پلیسه اي

توری پلیسه قیمت توری پلیسه مزایای توری پلیسه

توری پلیسه ای چیست؟ توری پلیسه همان کارایی توری پنجره قدیمی را با چندین ویژگی منحصر به فرد دیگر دارد بی شک گذر زمان توانسته است روی تمامی ابزار ساختمان مزیت هایی را ایجاد کند و تکنولوژی ساخت آنها را  نیز تغییر بدهد توری پنجره هم در این بین بی نصب نمانده است و توری از حالت آلومینیومی و پارچه ای ساده  به سمت توری پلیسه ای آمده است و امروزه به عنوان بهترین نوع توری پنجره نیز شناخته شده می باشد.

مهمترین مزیت های توری پلیسه ای

  • جلوگیری از ورد حشرات
  • جلوگیری از ورود گرد و غبار
  • به آسانی قابل شستشو می باشند
  • عمر بسیار بالایی دارند
  • مناسب هر شرایط آب و هوایی
  • نصب آسان

توری-پلیسه اي

انواع توری پلیسه

پروفیل آلومینیوم:

در این توری پلیسه تنها از دو نوع پروفیل آلومینیوم استفاده شده است. یک نوع پروفیل جهت استفاده در عرض ها و ارتفاع های توری ( کلاف توری) مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری پروفیل آلومینیوم قسمت بازشو توری می باشد. در سیستم های مشابه تولیدی و وارداتی این اجزاء از سه و یا چهار نوع پروفیل استفاده گردیده است. بدین ترتیب که در سیستم ۴ پروفیل، یک پروفیل آلومینیوم برای ارتفاع و پروفیل دوم برای عرض بالا، پروفیل سوم برای عرض پایین و پروفیل چهارم برای قسمت بازشو مورد استفاده قرار می گیرد و در سیستم ۳ پروفیل، یک پروفیل برای ارتفاع و پروفیل دوم برای عرض و پروفیل سوم برای بازشو استفاده می گردد. لذا در جهت بهینه سازی مصرف مواد تشکیل دهنده و ایجاد ظاهری یک دست در این سیستم پروفیل های عرض و ارتفاع یک نوع شده اند.

بست پلاستیکی

این بست برای تنظیم نخ تعادل در توری مورد استفاده قرار می گیرد و در ابتدای آن، محل بسته شدن پیچ قرار گرفته و انتهای آن حفره ای جهت بسته شدن نخ تعادل قرار دارد. طرز عمل بدین ترتیب است که نخ های تعادل پس از عبور از تور و پروفیل بازشو در داخل این بست پلاستیکی قرارگرفته و در محل تعبیه شده در پروفیل های ارتفاع قرار می گیرد و بوسیله پیچ تعبیه در محل خود تنظیم و بسته می شود. در نمونه های مشابه به جای پیچ و مهره از پیچ خودکار استفاده می شود که پروفیل ارتفاع را سوراخ کرده و چنانچه تور نیاز به رگلاژ مجدد داشته باشد نیاز است پروفیل ارتفاع مجدد سوراخ گردد اما در این مدل دیگر نیاز به سوراخ کاری نبوده و توری توسط مصرف کننده به راحتی توسط یک چهارسو قابل رگلاژ می باشد.

تور پلیسه زیگزاگ

برای تولید توری پلیسه از تور های زیگزاگ از جنس پلی استر یا فایبرگلاس استفاده می گردد که در تمام نمونه ها یکسان می باشند و تنها تفاوت این سیستم توری این است که پهنای خود زیگراگ تور ها یا اصطلاحاً گام تور ها در این مدل ۱۶ میلیمتر می بایست باشد اما در مدل های مشابه از تور با گام های ۱۸ و ۲۰ میلیمتر استفاده می گردد.

نخ فایبرگلاس

این نخ عمل رگلاژ توری را بر عهده دارد و طراحی توری پلیسه بدین ترتیب است که ۴ نخ از میان تورها عبور داده می شود سپس ۲ نخ بالایی در جهت مخالف و ۲ نخ پایینی نیز در جهت مخالف از پروفیل بازشو عبور داده می شوند و در نهایت به بست پلاستیکی بسته شده و با شل یا سفت کردن بست پلاستیکی توری راحت تر و یا سفت تر باز و بسته می شود و با تنظیم نخ های بالایی و پایینی توری متعادل حرکت می کند.

تسمه پلاستیکی

این تسمه ها در هر دو طرف تور ، به تور چسبانده یا دوخته می شوند و جهت استحکام بخشی به دو سر تور مورد استفاده قرار می گیرند. بدین ترتیب که یک طرف تور به تسمه پلاستیکی متصل می گردد و پس از عبور نخ از آن داخل پروفیل ارتفاع می رود و همچنین طرف دوم تور نیز با تمسه پلاستیکی متصل گشته نخ ها در جهت مخالف کشیده شده و سپس از داخل پروفیل بازشو عبور می کند. این تسمه باعث شده تور از داخل ریل تعبیه شده روی پروفیل ارتفاع و بازشو خارج نگردد. بر خلاف نمونه های مورد استفاده در سایر مدل های موجود که از تسمه ۱۸ میلیمتری استفاده می گردد، در این مدل از تسمه پلاستیکی با پهنای ۱۶ میلیمتر استفاده می گردد که دقیقا مطابق گام توری مورد استفاده می باشد.

لاستیک کف عرض ها

لاستیک مشکی رنگ از جنس Epdm یا Nbr بدین منظور استفاده می گردد که با توجه به وجود شیار محل بسته شدن بست پلاستیکی در کف ریل های عرض ، این شیار محلی برای تجمع گرد و خاک بوده و همچنین حشرات ریز از زیر آن می توانند عبور کنند. لذا با استفاده از این لاستیک پلاستیکی به پهنای ۳ سانتیمتر که با توجه به لبه پایینی خود داخل شیار پروفیل قرار گرفته و مانع از ورود گرد و خاک و عبور حشرات می گردد.